Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 161142
- Product condition: New
| Colour: | black |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 396 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| Spindle type: | Weltmeister Old spindle (before 1990) |
| Thread: | M4 |
| Accordion models: | 48 Bass, Weltmeister Models (before 1990) |
Adjustment mechanism 48-96 Bass, 31x4,8 mm
Available immediately More Info »
375x40mm bass strip, orange-brown
Available immediately More Info »
365x44mm leather, without spindle
Available immediately More Info »
314x35mm leather, without spindle
Available immediately More Info »
590x530mm curtain for accordion case, light grey
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
380-420mm bass strap nylon adjustable
Available immediately More Info »
300-360mm bass strap nylon adjustable
Available immediately More Info »
Bass strap for Bandoneon / Concertina black-red
Available immediately More Info »
Bellow closure 7,5 cm - padded, black
Available immediately More Info »
400x60mm leather/velvet, black
Available immediately More Info »
CORRADI-Nadelfeilen-Set 266/18, H0
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
41x20mm metal sheet for bass straps chrome
Available immediately More Info »
345x37mm leather, without spindle
Available immediately More Info »
External bass strap adjuster for accordion, chrome
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Bellow Clasp 9,5 cm - unpadded, black
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Bellow closure 10 cm - padded, velvet, natural
Available immediately More Info »
Bellow closure 8,3 cm - unlined, black
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »