Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 161532
- Product condition: New
| Colour: | black, red |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 470 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| Spindle type: | Weltmeister Old spindle (before 1990) |
| Thread: | M4 |
| Accordion models: | 72-80 Bass, Weltmeister Models (before 1990) |
69-94cm x 5cm, 34/37 leather/velvet, red/black
Available immediately More Info »
Bellows protection for 72/80 Bass, 265x375mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Bellow closure 8,5 cm, padded, red
Available immediately More Info »
84-105cm x 6,5cm, 34/41, leather/velvet, red/black
Available immediately More Info »
Bellows protection for 72/80 Bass, 265x375mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Bellows protection for 96 Bass, 295 x 410mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
51-76cm x 4,5cm, 26/30 leather/imitation...
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »