Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 400432
- Product condition: New
| Colour: | natural |
| Material: | leather / velvet |
| Upper straps: | leather |
| Padding: | Samt |
| Pad thickness: | 7 mm |
| Length: | 322 mm |
| Width in the middle: | 50 mm |
| Width at top and bottom: | 40 mm |
| models of Weltmeister accordions: | Wiener 511 |
| (GPSR) Manufacturer: | Weltmeister Akkordeon Manufaktur GmbH, Markneukirchner Str. 44-46, 08248 Klingenthal, Deutschland, info@weltmeister-akkordeon.de |
M3 Screw-in socket for Thumbscrew
Available immediately More Info »
Foam brush with wooden handle, 25 mm wide
Available immediately More Info »
50pcs. screw 2,5x8mm
Available immediately More Info »
314x35mm leather, without spindle
Available immediately More Info »
Feinverstellungsrad 35x4,5mm, Goldfarbe
Available immediately More Info »
10 pcs. felt rings 7,5x2,5 mm, red
Available immediately More Info »
Shoulder Strap Brackets, single Strap, chrome
Available immediately More Info »
Shoulder Strap Brackets, single Strap, gold colour
Available immediately More Info »
Strap bracket V-shaped with base plate, gold...
Available immediately More Info »
Strap bracket 17mm U-shaped with thread, chrome
Available immediately More Info »
Strap bracket 22mm U-shaped with thread, chrome
Available immediately More Info »
Bass strap for Bandoneon / Concertina
Available immediately More Info »
Ø22x18mm accordion feet, gold colour
Available immediately More Info »
Tastenauflagen in Perlmutt-Optik 24 Stk. (F-A),...
Available immediately More Info »
41x20mm metal sheet for bass straps color gold
Available immediately More Info »
Screw-in socket for Thumbscrew 1/8" brass
Available immediately More Info »
10pcs. screw 1,7 x 8mm color gold
Available immediately More Info »
Sheet metal for bass straps 34 mm, color gold
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Sheet metal for bass straps 41 mm, color gold
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Strap bracket V-shaped with base plate
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Spindle 40x22 mm, 3/16 inch thread, brass
Available immediately More Info »
10 pcs. felt rings 14,5 x 2,5 mm, red
Available immediately More Info »
10 pcs. felt rings 12 x 2,5 mm, red
Available immediately More Info »
Catfish neckplate chrome
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
No. 7-0 / 33,0 x 6,0mm
Available immediately More Info »