Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 400433
- Product condition: New
This treble register cover is made of black plastic. Suitable screws for mounting are available in our shop.
| Colour: | black |
| Length: | 155 mm |
| Width: | 42 mm |
| Registers: | 5 |
| Distance between registers: | 3 mm |
| Cutout for registers: | 23 x 27 mm |
| Hole distance: | 80 mm |
| Screw holes: | 2 |
| Accordion models: | Weltmeister Models (before 1990) |
| (GPSR) Manufacturer: | Weltmeister Akkordeon Manufaktur GmbH, Markneukirchner Str. 44-46, 08248 Klingenthal, Deutschland, info@weltmeister-akkordeon.de |
Screw for treble register cover 1,6 x 12mm - black
Available immediately More Info »
Treble register cover - 3 registers - tremolo -...
Available immediately More Info »
160x15mm accordion feet ledge Cantus, plastic...
Available immediately More Info »
Register marking oval complete white
Available immediately More Info »
Register marking oval complete black
Available immediately More Info »
No. 11F / 25,0 x 5,5mm
Available immediately More Info »
10 pcs. Lateral guiding plate
Available immediately More Info »
152x11mm accordion feet ledge, plastic black
Available immediately More Info »
10pcs. Weltmeister Key wedges
Available immediately More Info »
Treble register cover - 5 registers - musette -...
Available immediately More Info »