Prices incl. VAT, plus shipping costs / Delivery Times
Available immediately More Info »
- Product-ID: 100383-1
- Product condition: New
This treble register cover is made of black plastic. The octave register inscribing is printed on it in white. Suitable screws for mounting are available in our shop.
| Colour: | black |
| Length: | 208 mm |
| Width: | 46 mm |
| Registers: | 7 |
| Distance between registers: | 3 mm |
| Cutout for registers: | 23 x 31 mm |
| Hole distance: | 26 mm, 78 mm |
| Screw holes: | 4 |
| Accordion models: | Weltmeister Opal, Weltmeister Topas III |
| (GPSR) Manufacturer: | Weltmeister Akkordeon Manufaktur GmbH, Markneukirchner Str. 44-46, 08248 Klingenthal, Deutschland, info@weltmeister-akkordeon.de |
Screw for treble register cover 1,6 x 12mm - black
Available immediately More Info »
Treble register cover - 7 registers - musette -...
Available immediately More Info »
Treble register cover - 7 registers - unprinted...
Available immediately More Info »
Treble register cover - 3 registers - tremolo -...
Available immediately More Info »
50pcs. screw 2,5x8mm
Available immediately More Info »
Strap bracket V-shaped equal, chrome
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
2,0x19mm belows pin rounded head nickel
Available immediately More Info »
Thumbscrew 10x21mm, color chrome
Available immediately More Info »
Ø10,4mm cover for keyboard-axis nickel-plated
Available immediately More Info »
Spring for air button 65x7mm
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Sheet metal for bass straps 41 mm, color chrome
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »
Weltmeister strap bracket - 37/41 - unequal
Available shortly (about 1-4 weeks) More Info »